Dalgıç Pompa Montajı

25 Nisan 2023

Dalgıç pompa montajı ,motor pompa gövdesinin yanına monte edilir. Bu derzler, hava sızdırmazlığını sağlamak için hava geçirmez ve su geçirmez şekilde yalıtılmıştır. Dalgıç pompaların avantajı, dış etkenler derin kuyu dalgıç pompa panosu urla olmadan çalışmalarıdır.

 

Sıvının motor parçalarına pompalanması mekanik salmastra sistemi ile engellenir. Pompalar doğrudan hatlara, esnek hatlara veya derin kuyu dalgıç pompa panosu çeşme ile ekipmana bağlanabilir. Birçok tip tek kademeli dalgıç pompa montajı. Susuzlaştırma, kanalizasyon, genel endüstri ve çamur presi için kullanılır. Pompalar ayrıca genç dalgıçlar arasında popülerdir. Derin kuyulardan ve derin kuyu dalgıç pompa panosu kuşadası yaygın olarak kullanılan bir su çıkarma türü, çok kademeli dalgıç pompa montajı urla.

 

Dalgıç pompa montajı çeşme, su tablasını kontrol etmek ve ısı pompası uygulamalarında temiz veya az kirli suyu basınçlandırmak için su temini, sulama ve yağmurlama derin kuyu dalgıç pompa panosu didim sistemlerinde yaygın olarak kullanılır.  

 

Dalgıç pompa montajı kuşadası için ideal konum, küçük çaplı bir keson veya derin bir kuyu veya tüneldir. Bakım gerektirmediği ve yalnızca sıvıya tamamen daldırıldıktan sonra kullanılabileceği için saha hazırlığı gerekmez.

 

Dalgıç pompa montajı didim, tamamen sıvı içinde çalıştığı için ses ve titreşim oluşturmaz, rahat iletişim sağlar. Ayrıca pompa ve motor kullanıcının derin kuyu dalgıç pompa panosu didim ile ulaşamayacağı bir yerde kaldığı için hatalardan kaynaklanan arızalar da yok denecek kadar azdır.

 

Dalgıç pompa montajı yapmadan önce dikkat edilmesi gerekenler:

 

1- Pompanın su çıkışına uygun hortum seçilmelidir.

2- Bir elektrikçiye veya kalifiye bir elektrikçiye pompanın elektrik bağlantısını yaptırın.

3- Pompayı elektrikle bağlarsanız topraklama kablosunu bağlamanız gerekir.

4- Pompayı  susuz çalıştırmayınız.  

5- Pompayı elektrik kablosundan asılı bırakmayın. Asılı ipler kullanın.

6- Pompa çalışırken pompaya ve suya dokunmayınız.  

7- Pompa çalışırken su besleme hortumuna zarar vermemeye dikkat ediniz.  

8- Pompayı asit, zeytinyağı, petrol gibi sıvılarla kullanmayınız. Kum, çakıl veya çamurlu su ile süpürmeyin.

9- Kış aylarında su donmuş haldeyken pompayı çalıştırmayınız.  

10- Pompayı düşük voltajda çalıştırmayınız.  

11- Pompayı kullanarak temiz su sağlayın.

 

 Dalgıç Pompaların Demontajı ve Montajı

 

Dalgıç pompa montajı ,kuyu temizliği yapılırken ilk yapılması gereken dalgıç pompa sistemini kuyudan çıkarıp kuyu temizliği tamamlandıktan sonra derin kuyu dalgıç pompa panosu urla tekrar yerine takmaktır. Dalgıç pompa montajı urla sektöründe bu işe dalgıç pompa montajı ve demontajı denir. Derin kuyu dalgıç pompa sisteminin ve derin kuyu dalgıç pompa panosu çeşme nedeniyle dalgıç pompa montaj vinci ile 500 metre derinliğe kadar galvanizli pompa boruları ve 250 metre derinliğe kadar PVC pompa boruları ile dalgıç pompa montajı yapılmaktadır.

 

Dalgıç Pompa Montajı Yaparken ve Kurarken Alınacak Önlemler

 

Dalgıç pompa montajı ,kuyunuzdan derin kuyu dalgıç pompa panosu kuşadası ile su üretiminin ihtiyacınızı karşılamaya yetecek kadar su üretmesini sağlamalısınız. Dalgıç pompa montajı çeşme güç tüketimi, yıllık kuyu temizliği ve dalgıç pompa montajı kuşadası maliyetleri hesaplanırken kuyudan su kullanımının projelendirilmesi ve kullanıcının yararına derin kuyu dalgıç pompa panosu didim olması gerekir. Kurulacak dalgıç pompanın kuyuya uygun çap, debi ve basınca sahip olması önemlidir.

 

Kuyu temizlenmeli ve kuyu suyundaki kum, kil, çamur, slaç ve demir oksit miktarı pompanın çalışmasını etkilememelidir (kuyu suyundaki kum miktarı 1m3'ü geçmemelidir).mm/25 gram )

dalgıç pompa montajı, kapalı PVC sondaj borusunun derin kuyu dalgıç pompa panosu urla yüksekliğine kurulmalıdır. Örneğin 100 metre derinliği olan bir kuyuya 95 metre derinlikte dalgıç pompa montajı yapılmalıdır. Dalgıç pompa montajı altının 95 metre olması gerekiyor.

Dalgıç pompa montajı urla, 35 santigrat dereceye kadar sıcaklıklarda derin kuyu dalgıç pompa panosu çeşme ile temiz su kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Su sıcaklığı yüksekse özel olarak imal edilmiş sıcak su dalgıç pompa montajı ve motor kullanılmalıdır.

 

Dalgıç pompa montajı motorun sürekli çalışma derin kuyu dalgıç pompa panosu kuşadası konumunda soğuması için motor gövdesini ovuşturan su akışının en az 1 litre/saniye olması gerekir. Çalışma sırasında dalgıç motorun ısınmasını önlemek ve ilk çalıştırma sırasında kuyudaki darbe ve ısının PVC sondaj borusuna ve derin kuyu dalgıç pompa panosu didim için zarar vermesini önlemek gerekir ve dalgıç pompanın çapı kuyu çapından 1 inç daha büyük olmalıdır. küçük. Örnek: Bir kuyu, 6 inçlik PVC sondaj borusundan yapılmış inçlik bir dalgıç pompa montajı ile pompalanmaktadır.

Derin kuyu dalgıç pompasının keson kuyularda, su depolarında veya havuzlarda yatay konumda kullanılması gerekiyorsa soğutma ceketi takılmalıdır.

Dalgıç pompa montajı çeşme kurumasını önlemek gereklidir ayrıca derin kuyu dalgıç pompa panosu urla için sondaj aynası elektrodu ve dijital akıllı tahta kullanılarak akım kontrolünde çalıştırılmalıdır. Dalgıç pompa elektrotları ve sensörleri sürekli tepki vermeyebilir ve su iletkenlik değerlerindeki değişikliklere karşı hassastır. Dalgıç pompa montajı elektrot veya akım kontrolü derin kuyu dalgıç pompa panosu çeşme ile çalışıyorsa, her zaman start/stop konumunda çalışan dalgıç pompa montajı fanlarının ve motorlarının yatakları zarar göreceğinden, anahtarlama cihazlarının sayısı sınırlandırılmalıdır.

Dalgıç pompa montajı seçimi proje gereksinimlerine göre belirlenmelidir.

Suyun belirli bir ana hatta taşınmasına yardımcı olan pompalara dalgıç pompa montajı denir. Çalışma prensibi, dalgıç pompanın tamamının su altında derin kuyu dalgıç pompa panosu kuşadası olmasını gerektirir. Bu çalışma prensibinden dolayı dalgıç pompa bakım gerektirmeyen bir üründür. Dalgıç pompalar satın alındıktan sonra kurulur ve çalıştırılır. Bir dalgıç pompa montajı kullanırken hatırlanması gereken tek şey, tamamen daldırıldığından emin olmaktır. Su altında çalışacak derin kuyu dalgıç pompa panosu didim şekilde üretilen dalgıç pompalar bu özelliğinden dolayı gürültü ve titreşim oluşturmaz. Dış etkenlerden etkilenmeden kullanılan dalgıç pompa urla üretim özelliğinden dolayı motor, dış bükülme etkilerinden koruyan su geçirmez bir kaplamaya sahiptir.

 

Suyu bir kuyudan başka bir yere taşımak için kullanılan dalgıç pompa montajı çeşme, sulama sürecinde yaygın olarak kullanılan bir üründür. Özellikle arızalanmaya eğilimli olmayan bir ürün kullanırken, ürünün suda ve derin kuyu dalgıç pompa panosu urla çalışacağından emin olmak da önemlidir. Su altın çalışma prensibine göre imal edilen dalgıç pompa montajı kuşadası motoru su emmeyecek şekilde hazırlanmıştır. Daldırılarak gerekli görevleri yapan dalgıç pompalar, dış etkenlerden derin kuyu dalgıç pompa panosu çeşme etkilenmez ve bu nedenle uygulama hatalarından derin kuyu dalgıç pompa panosu kuşadası arızalanmaz. Dalgıç pompa montajı didim ile ihtiyacınız olan sulama ve benzeri işlemlerde ayrıcalıklı operasyonlara yer açmanıza yardımcı olmamızı isteyebilirsiniz.