Dalgıç Pompa Bakım ve Montajı

19 Nisan 2023

Dalgıç pompa bakım ve montajı üç farklı yöntem ile olur.

 

 1- Dalgıç pompa ve su pompası elektrik panosu urla montaj  vinci kullanılarak 700 metre derinliğe kadar deliklerin açılmasında ve mobil vinç çalışmasına uygun olan yerlerde kullanılan yöntemdir.

 2-Halatlı zincirli vinçler kullanılarak dalgıç pompaların montajı  250 metre derinliğe kadar kuyularda, mobil vinç çalışmasının mümkün olmadığı kapalı alanlarda, peyzaj zeminlerinde ve kapalı alanlarda kullanılabilir.

 3- Bu dalgıç pompa montajı, fiziki gücü  100 metreye kadar olan kuyularda mobil vinç ve zincirli vinç sistemlerinin uygun olmadığı ve çok hassas çalışma gerektiren peyzaj alanları için geçerli bir yoldur.

 

Dalgıç pompa bakım ve montajı urla ile su pompası elektrik panosu çeşme , evsel su temini, sulama ve yağmurlama sistemlerinde su tablasını kontrol etmek ve temiz veya az kirli suyu basınçlandırmak için kullanılır. Drenaj pompaları, temel drenajlarında, taahhüt projelerinde, otoparklarda, bina bodrumlarında istenmeyen yeraltı sularını ve yağmur sularını uzaklaştırmak için kullanılır. Pis su pompası elektrik panosu kuşadası ve fosseptik pompaları bina bodrumlarında ayrıca pis su pompası elektrik panosu didim hatlarında kullanılmaktadır. Dalgıç pompa bakım ve montajı çeşme için ideal yerler küçük çaplı keson kuyular, derin kuyular ve tünellerdir. Bakım gerektirmediği ve ancak tamamen sıvıya batırıldıktan sonra kullanılabildiği için herhangi bir bina veya özel saha hazırlığı gerektirmez. Tamamen sıvı içinde çalıştığı için gürültü ve titreşim yoktur. Ayrıca pompa ve motor kullanıcının ulaşamayacağı yerde kalarak hatalardan kaynaklanan arızalar en aza indirilir.

 

Dalgıç pompayı kullanmadan önce

 

1- Kuyu sıvı içindeki kum, çakıl, tortu vb. maddelerden arındırılmalıdır. Parçacık miktarının pompanın çalışma limitlerini aşmamasına dikkat edilmelidir.

2- Pompayı kuyu dibine indirmeyiniz. Motorun en alt noktasını kuyunun altından en az 2 m yukarıya monte edin.

3- Dalgıç pompa bakım ve montajı kuşadası , soğuk su tipinde olup 30oC'ye kadar sıcaklıklardaki sıvılarla kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Daha yüksek ortam sıcaklıkları, özel olarak üretilmiş dalgıç pompa bakım ve montajı motorların kullanılmasını gerektirir.

4 - Dalgıç pompa bakım ve montajı hava ve gaz içermeyen temiz su ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Lütfen kirli sıvıların veya hava veya gaz içeren sıvıların pompanın verimini ve ömrünü azaltabileceğini unutmayın.

5- Dalgıç pompa bakım  ve montajı motorun düzgün bir şekilde soğuması için motor çevresinde yeterli sıvı akışı olduğundan emin olmanız gerekir.

6-Kuyudaki dalgıç pompa bakım ve montajı ile ilgili olası tüm bilgiler izleme ve kontrol amacıyla kullanılmalıdır. Kuyu çıkışında manometre gibi bir cihaz kullanma hakkında bilgiye ihtiyacım var. Bu sayede büyük boy su altı motorlarının pompaları, elektrik motorları, sistem durumu, elektrik kontrol panosu,  voltmetre ve ampermetre bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bunlar, her fazdaki akımı ve voltajı izlemek için kullanılır.

7- Elektrik panosunun elektrik şebekesinden kaynaklanabilecek faz kopması, yüksek veya alçak gerilim, fazlar arası gerilim dengesizliği vb. Su altı motorları herhangi bir problem anında koruma sağlayabilecek özelliklere sahip olmalıdır. Ayrıca motorun  aşırı akım koruması için sistem ayarının ortam sıcaklığına duyarsız tipte olması çok önemlidir.

 8- Elektrik panosu aşırı akım koruma sistemini, tek fazlı veya doğrudan on-line yolverme sistemleri için motor etiketindeki anma akım değerinden daha yükseğe ayarlamayın. Güvenlik nedeniyle, isim plakası anma akımının olarak ayarlanması önerilir. Yıldız-üçgen çalıştırma sistemleri için, sıcaklık motor korumasını, anma değeri plakasında belirtilen nominal akım watt değerinden daha yükseğe ayarlamayın. Güvenli bir değer, onu etiket akımının yarısına ayarlamaktır.

9- Dalgıç pompa bakım ve montajı urlanın kuruyarak zarar görmemesi için devreye alma sırasında kuru çalışma koruma sistemi (SSR) sağlanmalı ve elektrik kontrol panosundan seviye elektrodu hassasiyet ayarı yapılmalıdır.  

 10 - Dalgıç pompa bakım ve montajı çeşme motor hücrelerinin sayısı sınırlandırılmalıdır. Bir veya iki elektrot kullanan kuru çalışma korumalı sistemler, motoru su seviyesi normale döndükten hemen sonra değil, en az 5 dakikalık bir gecikmeden sonra çalıştırmalıdır.

Dalgıç pompa bakım ve montajı kuşadası için kullanıldığı hidrofor uygulamalarında, basınç şalterlerinin alçak ve yüksek basınç ayarlarının istenilen anahtarlama cihazı sayısını sağlayacak şekilde ayarlanması ve kapalı genleşme tankının doğru kapasitede olması hasar riskini azaltacaktır.

 

Kuyunuzdan su pompası elektrik panosu urla üretiminin ihtiyacınızı karşılamaya yetecek kadar su pompası elektrik panosu çeşme üretmesini sağlamalısınız. Dalgıç pompa bakım ve montajı güç tüketimi, yıllık kuyu temizliği ve dalgıç pompa bakım ve montajı urla maliyetleri hesaplanırken kuyudan su pompası elektrik panosu kuşadası için kullanımının projelendirilmesi ve kullanıcının yararına olması gerekir. Kurulacak dalgıç pompanın kuyuya uygun çap, debi ve basınca sahip olması önemlidir. Kuyu temizlenmeli ve kuyu suyundaki kum, kil, çamur, slaç ve demir oksit miktarı pompanın çalışmasını etkilememelidir (kuyu suyundaki kum miktarı 1m3'ü geçmemelidir).mm/25 gram )

 

Dalgıç pompa bakım ve montajı çeşme kuyunun dibine indirmeyin. Dalgıç motorun dip noktası kuyu tabanından minimum kuyu derinliğinin %5'i kadar bir mesafe bırakılarak monte edilmelidir. Dalgıç pompa bakım ve montajı kuşadası, kapalı PVC sondaj borusunun yüksekliğine kurulmalıdır. Örneğin 100 metre derinliği olan bir kuyuya 95 metre derinlikte dalgıç pompa montajı yapılmalıdır. Dalgıç altının 95 metre olması gerekiyor.Dalgıç pompa bakım ve montajı didim, 35 santigrat dereceye kadar sıcaklıklarda temiz su pompası elektrik panosu didim ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Su sıcaklığı yüksekse özel olarak imal edilmiş sıcak su dalgıç pompa bakım ve montajı motor kullanılmalıdır.

 

Dalgıç pompa bakım ve montajı urla, motorun sürekli çalışma konumunda soğuması için, motor gövdesini yıkayan suyun akış hızı 1 litre/saniyeden fazla olmalıdır. Çalışma sırasında dalgıç motorun ısınmasını önlemek ve ilk çalıştırma sırasında kuyudaki darbe ve ısının PVC sondaj borusuna zarar vermesini önlemek için dalgıç pompanın çapı kuyu çapından 1 inç daha büyük olmalıdır. küçük. Örnek: Bir kuyu, 6 inçlik PVC sondaj borusundan yapılmış inçlik bir dalgıç pompa ile pompalanmaktadır.

 

Dalgıç pompa bakım ve montajı kurumasını önlemek için sondaj aynası elektrodu ve dijital akıllı tahta kullanılarak akım kontrolünde çalıştırılmalıdır. Dalgıç pompa elektrotları ve sensörleri sürekli tepki vermeyebilir ve su pompası elektrik panosu urla ile iletkenlik değerlerindeki değişikliklere karşı hassastır. Dalgıç pompa elektrot veya akım kontrolü ile çalışıyorsa, her zaman start/stop konumunda çalışan dalgıç pompa fanlarının ve motorlarının yatakları zarar göreceğinden anahtarlama cihazlarının sayısı sınırlandırılmalıdır.

 

Dalgıç pompalar arıza emniyetli bir cihaz değildir ve bazen arızalar meydana gelebilir. Bu arızaların giderilmesi ve daha fazla arızanın önlenmesi için bakım zamanında yapılmalıdır. Günümüzde bu tür sertifikalı operasyonlarda dalgıç pompa kullanmak daha sağlıklıdır.  Aynı zamanda dalgıç pompa tamir edildikten sonra montajı yapılıp devreye alınmalıdır. Ülkemizde özellikle son zamanlarda bu tür çözümlere duyulan ihtiyaç  dalgıç pompaları daha uygun hale getirebilir. Dalgıç pompa konusunda da müşterilerimize satış desteği sağlamaktayız.

 

Dalgıç pompa bakım ve montajı motor bakım süresi su kalitesine ve kireç içeriğine bağlıdır. Düzenli bakım gerektirmez, ancak kuyu içi pompa kontrol paneli çok önemlidir ayrıca su pompası elektrik panosu çeşme ve kablo bağlantılarını kontrol etmelisiniz. Daha yeni bir sürüm görürseniz, dalış kumandanızı değiştirmelisiniz. Aksi takdirde ek ücretler uygulanabilir.

 

Dalgıç pompa bakım ve montajı kullanmadan önce, günlük ihtiyaçlar için açılan kuyudaki pompanın tüketimini hesaplamak gerekir. Verimli kuyular, paslanmaz çelik fanlı dalgıç pompa bakım ve montajı urla. Kirli, sert suda paslanmaz fanlı dalgıç pompa bakım ve montajı kullanılmalıdır. Kullanılacak dalgıç pompa bakım ve montajı çeşme kısa sürede bozularak kullanılamaz hale gelebilir. Dalgıç pompa bakım ve montajı kuşadası hizmetine ihtiyaç duymamak için öncelikle kuyu ve su pompası elektrik panosu kuşadası yapısına uygun bir dalgıç pompa bakım ve montajı kullanmalı, ardından  kablo, boru, levha gibi diğer ekipmanları iyi bir şekilde donatmalısınız.