Dalgıç Pompa

25 Nisan 2023

Dalgıç Pompa

 

Bir dalgıç pompa, işlenecek sıvı veya ortam üzerinde çalışan bir pompa tipini ifade eder. Motor, pompa gövdesinin yan tarafına ve dalgıç pompa elektrik panosu urla ile monte edilmiştir. Dalgıç pompa urla sıvı ile direkt temas halinde olduğundan urla pompa ile motor bazı teknik özelliklere göre donatılmıştır. Bu teknik özelliklerden biri de dalgıç pompa panosu urla ve su geçirmez çeşme pompa. Dalgıç pompa çeşme, sıvının sızmasını önler ve olası tehlikeleri dalgıç pompa elektrik panosu çeşme ile mümkün olduğunca önler. Bağlantı noktaları hava ve su geçirmezdir. Sızdırmazlık fonksiyonu ve dalgıç pompa panosu çeşme elde etmek için kuşadası pompa izolasyon çalışması yapılmıştır.

 

Dalgıç Pompaların Uygulama Alanları Şunları İçerir:

 

Dalgıç pompa nasıl çalışır sorusunun cevabı için dalgıç pompa urla çalışma prensibine bir göz atalım. Bir dalgıç pompa elektrik panosu çeşme sulama amacıyla kullanıyorsanız, dalgıç pompa kullanıyorsunuz demektir. Dalgıç pompalı fıskiyelerin didim pompa özelliklerinden biri de dalgıç pompa panosu kuşadası tamamen su altında urla pompa çalışacak şekilde ve dalgıç pompa elektrik panosu kuşadası için tasarlanmış olmalarıdır. Dolayısıyla "dalgıç" adı. Bir tür santrifüj pompa. Alt pompa yani elektrikli dalgıç pompa çeşme de diyebiliriz. Mevcut dalgıç pompa elektrik panosu kuşadası için kaynaklar kıt olduğunda veya dalgıç pompa panosu didim için yeraltı suyunun pompalanması gerektiğinde dalgıç pompa elektrik panosu didim çok önemli bir cihazdır. Özellikle içme ve kullanma sularında sorunsuz çalışmasının yanı sıra ekonomiktir. Sağlam ve dayanıklı yapı. Bahçe ve tarım arazilerinin sulanmasında dalgıç pompa panosu urla önemli rol oynar. Özellikle yoğun bir turist akışının olduğu dalgıç pompa elektrik panosu urla turistik şehirlerde su sorununun çeşme pompa çözümüne büyük katkı sağladığı için güvenilir bir “huzur”dur. Dalgıç pompanın etkinleştirilmesi, suyu derin bir dalgıç pompa panosu çeşme için kuyuya pompalamanıza dalgıç pompa elektrik panosu çeşme ile olanak tanır. Bu sebeple kuşadası pompa ile kuyunun dibine inmeye gerek yoktur. Yerden 2 metre yüksekliğe dalgıç pompa elektrik panosu kuşadası için kurulabilir. Yaklaşık 30 dereceye kadar sıcaklığa sahip sıvıları kullanırken, dalgıç pompa buna göre seçilmelidir. Örneğin havuzlarda ve akvaryumlarda kullanılan dalgıç pompalar soğutma ceketi ve dalgıç pompa elektrik panosu didim için gerektirebilir. Bir basınç göstergesi, bir dalgıç pompa kuşadasının çalışmasını izlemek için  önemli bir detaydır. Akım ve dalgıç pompa panosu kuşadası voltajı izlemek için bazı cihazlar da gereklidir. Örneğin, bir voltmetre veya ampermetre cihazı. Bir dalgıç pompanın kapalı motoru, didim pompa gövdesindeki bir pervaneyi döndürür. Pervane döndükçe sıvıyı hızlandırır ve basınç hattına iter. Dalgıç pompalar, tasarlanmadıkları için dalgıç pompa elektrik panosu urla için havada çalışmazlar. Tamamen su altında çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

 

Dalgıç Pompa Urla Arıza Tespiti

 

Dalgıç pompa urla için kullandığınız dalgıç pompa sıvıları pompalamak için yeterince iyi değilse bunun birkaç nedeni olabilir. Tahliye vanası urla pompa için kapalı olabilir veya tahliye borusu hasar görmüş olabilir. Ayrıca dalgıç pompa panosu didim emiş ağzının bağlantı parçası dalgıç pompa elektrik panosu urla olan pislik tutucu da tıkanarak dalgıç kuyusunun arızalanmasına neden olabilir. Kuşadası dalgıç pompası yeterli basma yüksekliğine sahip değilse, kuyudaki su seviyesinin düşük dalgıç pompa panosu urla olduğunu gösterebilir. Yukarıda bahsedildiği gibi dalgıç pompa elektrik panosu çeşme dış etkenlerden etkilenmeyecek çeşme pompa şekilde tasarlanmıştır ancak kuşadası pompa olası kaçaklara karşı gerekli önlem ve önlemler alınmalıdır. Dalgıç pompa arızasına geçelim. Yukarıdakilere ek olarak bazı dalgıç pompa arızaları şu şekilde sıralanabilir:

 

Mil veya kaplin hasar görebilir. Dalgıç pompakuyudan çıkarın ve kontrol edin veya gerekirse mili veya kaplini değiştirin.

Basınç şalteri arızalı veya yanlış ayarlanmış olabilir.

Dalgıç pompa çok yavaş çalışıyor olabilir. Düşük voltaj veya dengesizlik olup olmadığını kontrol etmeniz gerekebilir.

Su tesisatında kaçak olabilir. Her bakımdan yeterli doğrulama gereklidir.

Dalgıç pompa veya çek valf tıkalı olabilir. Bu durumda pompanın kuyudan çıkarılması ve onarılması gerekecektir.

 

Dalgıç Pompa Çeşitleri Çeşme

 

Dalgıç pompa çeşitleri çeşme olarak tip dalgıç pompa sunuyoruz. BRN serisi, BRX serisi, EnduroLite, Enduro. Şimdi dalgıç pompanın özelliklerine daha yakından bakalım.

 

Dalgıç Pompa Kuşadası BRX Serisi

 

Dalgıç pompa kuşadası'nın bakım gerektirmeyen dalgıç pompalarından biridir. Su altında çalıştığı için gürültü ve dalgıç pompa elektrik panosu kuşadası yoktur. Pompa ve motor durmadığı için dalgıç pompa panosu urla olduğundan insan hatası didim pompa da en aza indirilir. Uygulama alanı BRN serisi dalgıç pompalarla aynıdır. Temiz su  basınçlandırma, sulama sistemleri, sürekli su temini, yeraltı suyu azaltıcılar, endüstriyel uygulamalar.

 

Dalgıç Pompa Didim BRN Serisi

 

Dalgıç pompa didim , bakım gerektirmez ve su altında çalışır, bu nedenle ek bir hazırlık gerekmez. Su altında çalıştığı için gürültü ve dalgıç pompa elektrik panosu didim yoktur. İnsan hatasına daha az duyarlı olduğu için urla pompa çalıştırılması dalgıç pompa panosu çeşme için uygundur. Kullanım alanları şunlardır: Temiz su basınçlandırma, sulama sistemleri, sürekli su temini, yeraltı suyu azaltıcılar, endüstriyel uygulamalar.

 

Dalgıç Pompa EnduroLite

 

Dalgıç pompa EnduroLite 50, 100 ve 150 Lite serisi pompalar, kurulumu  ve çeşme pompa ile otomatik olarak çalıştırılması kolay tek fazlı dalgıç pompa elektrik panosu urla elektrikli pompalardır. Ayrıca dalgıç pompa panosu kuşadası şamandıra drenajlı dalgıç pompalardır. 50 Hz ve 60 Hz frekanslarında üretilirler. Sıvı sıcaklık aralığı 0-30 derecedir. Koruma derecesi IP68'dir. İzolatör CI.F, kablo uzunluğu 10m ve mekanik salmastra silikon/silikondur.

 

Dalgıç Pompa Urla Enduro

 

Dalgıç pompa urla Enduro dalgıç pompalar TS 12599 standardına göre tasarlanmakta ve üretilmektedir. Elektrik motoru sargılarında TS 60085:2011'e göre izolasyon sınıfı F olan kablolar dalgıç pompa elektrik panosu çeşme için kullanılmaktadır. TS 3033 EN 60529'a göre kuşadası pompa koruma sınıfı IP 68 olan 2 veya 6 kutuplu asenkron motorlarda kullanıcı ve dalgıç pompa panosu didim ile motor güvenliği ön plandadır. Dalgıç pompa çeşme kuyuları özel çark tasarımına sahip olup farklı alanlarda kullanılabilir ve dalgıç pompa elektrik panosu çeşme tasarımına göre farklı atıksuları pompalayabilir. En son döküm ve üretim teknikleri kullanılarak üretilen ENDURO dalgıç pompa kuşadası, uygulama  ve didim pompa müşteri gereksinimlerine göre farklı malzemelerden de üretilebilir ayrıca dalgıç pompa elektrik panosu kuşadası tasarımlı vidalı salmastra kutusu, kanalizasyondaki katı partikülleri mekanik salmastradan uzak tutar, mekanik salmastrayı korur ve uzun bir kullanım ömrü sağlar. Pompada mekanik salmastra vb. kaynaklı su sızıntısını erken bir aşamada dalgıç pompa panosu urla ile tespit etmek için bir su kaçağı ve urla pompa elektrodu kullanılır. Bir termistör kullanılması motorun aşırı ısınmasını önler.